New Page 1
 

 

H A K K I N D A

 

Sivas’ta 1960 yılında dünyaya gelen Sadi Demirci;  ilk, orta ve lise tahsilini aynı ilde tamamladı.Yüksek eğitimini, Yüksek Lisans seviyesinde Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde tamamladı.

Bilâhâre Gaziantep ve Aydın illerinde eğitimci, idareci, yazar, şair ve yayıncı olarak muhtelif görevlerde bulunduktan sonra, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na geçiş yapan Sadi Demirci, Bakanlığın muhtelif birimlerinde idareci, uzman olarak görev yapmıştır. Daha sonra, yine aynı Bakanlığın Yayın Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüştür. Bu görevden alındıktan sonra, yine aynı Bakanlığın Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde düz memur olarak görevine devam etmiştir. 11 Mart 2017 itibariyle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştır.

Aynı zamanda Milli Güvenlik Akademisi mezunu olan Sadi Demirci, ikinci üniversite kapsamında hukuk eğitimi de almaktadır.

Şair, yazar, yayıncı olan Sadi Demirci’nin yayınlamış olduğu pek çok deneme, makale, araştırma çalışmalarının yanı sıra görsel yayın çalışmaları da bulunmaktadır.Yayınlanmış 3 adet şiir kitabı, 1 adet araştırma deneme kitabı bulunmaktadır.

Hat sanatıyla üniversite yıllarında iştigal etmeye başlayan Sadi Demirci, ilk şahsi sergisini Ankara’da açtı. 2. şahsi sergisini 17 Mart 2015 tarihinde Ankara Güven Park Sanat Galerisi'nde açmıştır. Yeni sergiler gerçekleştirmek  üzere gerekli çalışmaları halihazırda sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

New Page 1